Ak Parti’nin topluma büyük darbesi!

Tüm Türkiye 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ/PDY‘ye odaklanmışken asıl tehlike göz göre göre ilerliyor. 80 darbesinden daha kötü koşullara sahip günümüz Türkiye’sinde artık bir Facebook paylaşımını beğenen memur bile ihraç ediliyor. Bunu demek oluyor biliyor musunuz?

İktidar Gazetesi olarak bilinen Sabah Gazetesi son olarak 40 bin memurun PKK suçlamasıyla devletten ihraç edileceğini duyurdu. Bilindiği üzere hükümetin çeşitli hamleleri bu tür yandaş gazetelerde operasyonlardan önce veriliyor. Bunun çeşitli amaçları var ama konumuz bu değil. Konumuz Türkiye’nin hiç olmadığı kadar batağa batması. Konumuz ülkenin 12 Eylül uygulamalarını arar olması. Konumuz özgürlüklerin 30 yıl geriye atılması. Konumuz demokrasi ruhu yalanı adı altında ülkenin tamamen Siyasal İslam korkunçluğuna teslim edilmesi.

15 TEMMUZ OLDU MUHALİF AVI

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana kamuoyunun da desteğini arkasına alan Ak Parti hükümeti çekirge sürüsü gibi muhaliflere saldırıyor. Önce FETÖ operasyonları denilen soruşturmalarda FETÖ ile uzaktan yakında ilgisi olmayan akademisyenler açığa alındı. Sonra gazeteciler, memurlar…

Her nedense darbe girişimin siyasi ayağı bir türlü ortaya çıkmıyor. Ahmet Altan son olarak serbest bırakıldıktan sonra, ” Birileri ısrarlar olayın siyasi ayaklara ulaşmasını engelliyor” demişti. Yine başka bir iddiaya göre darbeye karışmış yüzlerce Ak Partili siyasetçi var. Ancak hükümet partimizin adı zarar görür diye muhaliflere saldırmakla meşgul. Geçtiğimiz günlerde bir Ak Partili milletvekili CHP’yi FETÖ’cülükle suçlayacak kadar ileri gitti. Çünkü bilindiği üzere 15 Temmuz’dan bu yana inanılmaz bir FETÖ olgusu oluşturuldu ve hükümet bu isimle aynı yerde durmak istemiyor. Bu yüzden sistematik olarak muhalif isimler ve rakip partileri bu örgüt ile yan yana getirmek istiyor.

ak-partinin-topluma-buyuk-darbesi

KANDIRILDIK SAÇMALIĞI

Tüm bu katliamları yapan, insan haklarını hiçe sayan FETÖ’cüler yıllarca Ak Parti sayesinde devlet kadrolarına sızarken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Partili isimler ”Kandırıldık” diyor. Öte yandan ise Cemaat’in bankası olan BankAsya’dan kredi çeken memur bile açığa alınıyor. Peki şimdi açığa alınan ve binlerce tutuklanan isim ”KANDIRILDIK’ dese mahkeme ne diyebilecek (İstediğini der çünkü burası Türkiye) . Hatırlanacağı üzere BankAsya’nın açılışında Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül hazır bulunmuştu. Şimdi ise bu bankaya selam verenler bile görevinden alınıyor.

AK PARTİNİN TOPLUMA BÜYÜK DARBESİ

Gelelim yazımızın başlığına. Tüm keşmekeş içerinde toplumun aldığı ciddi bir yara var. O da özgürlük, adalet, demokrasi, yargıya güven gibi bir çok kavram. Çeşitli yerlerde yıllarca çok duyduk ”80 darbesi ülkeyi 30 yıl geriye götürdü” diye. Şu anki durum göz önüne alındığında 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Ak Parti uygulamaları ülkeyi bir 30-40 yıl daha geriye götürmüş görünüyor.  Şimdi bir kendisini düşünün bir sosyal medya paylaşımı yaparken acaba başıma bir şey gelir mi düşüncesini… Bir gazeteci düşünün ne yazarsan FETÖ’den içeri alınmam deyişini.. Bir savcı düşünün alenen suç işleyen birilerine soruşturma açamayışını açarsa FETÖ’cü damagası yiyeceğini.. Bu ve buna benzer binlerce çelişki ve korku içerinde Türkiye var olmaya çalışıyor. Bu ülkede gidişat hiç iyi değil ama hiç…

 

 

2Yorumlar

  1. Güzel yazı.

  2. “Şimdi bir kendisini düşünün bir sosyal medya paylaşımı yaparken acaba başıma bir şey gelir mi düşüncesini… Bir gazeteci düşünün ne yazarsan FETÖ’den içeri alınmam deyişini..”
    Hem bu cümleleri kurup hem bu eleştirel yazıyı paylaşıyorsun hem de korku içinde Türkiye var olmaya çalışıyor diyorsun bu ne yaman çelişki böyle… Eğer ülkede dediğin bir durum olsa sen bu yazıyı nasıl yazabilirsin? Eğer ülkede durum dediğin gibi olsa sosyal medyada Erdoğan’a karşı açılan yüzlerce sayfa nasıl hala yayın hayatına devam edebilir? Eğer dediğin gibi “bir sosyal medya paylaşımı yaparken acaba başıma bir şey gelir mi” düşüncesi olsa Erdoğan’a karşıt onlarca insan nasıl sosyal medyada nasıl bu kadar çok küfür edebilir.
    Yazı tamamen kendiyle çelişiyor…

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*