Berat Albayrak’ın siparişi Twitter’ı salladı

Redhack tarafından mailleri hacklenen Enerji Bakanı Berat Alabyrak’a ait olduğu ileri sürülen bir mail Twitter’ı adeta salladı. Söz konusu mailde Albayrak’ın internetten sipariş ettiği şeyler arasında iddiaya göre seks oyuncuları var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın hacklenen maillerle başı dertte. Daha önce enerji firması sahibi olduğu ileri sürülern ve Barzani’nin petrolünü taşıdı iddia edilen Berat Albayrak hakkında son iddia sosyal medya kullanıcılarının diline dolandı. Gerçek mi bilinmez ama sosyal medyada özellik Twitter’da kullanıcılar bu konu bir hayli sevdi. Caps ve espri yağmuruna tutulan konu ise Berat Albayrak’ın özel hayatı. İddiaya göre Albayrak internetten seks hayatı için çeşitli şeyler sipariş etmiş. #TitreşimliBerat hashtag’i adı altında yazılanlara Alabayrak cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.

Twitter’da yayılan iddiaya göre Albayrak bu siparişi ABD  merkezli dünyaca ünlü amazon sitesinden sipariş etmiş.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Mailin elden ele dolaşmasının ardından Türkiye’in gündeminin kalbi haline gelen Twitter’da binlerce tweet atıldı. İşte bazı sosyal medya kullanıcılarının yorumu ve söz konusu mail:

–Armanc
Türkiye’de ki bakanların Dünya’yı titretecek dedikleri bu olsa gerek; Evet doğru rezil olmakla Dünya’yı titretiyorlar. #TitreşimliBerat

–Cehennem Yakıtı
AKP’liler duyunca buna da toz kondurmazlar. “Erkek adam, zıplar da titrer de, sana ne” derler

berat-albayrakin-siparisi-twitteri-salladi-2

-Pınar Özkan ‏
Fuat Avni’nin korkma titre demesini çok yanlış anlamışsın sen titrek enişte 🙂 #TitreşimliBerat

-CAN ‏
RTE damadı #TitreşimliBerat’ı boşuna Enerji Bakanı yapmamış. Adam titreyerek enerji üretme konusunda uzmanmış meğer…

–Recmettin Konthan
#TitreşimliBerat “Diyorlar ki bu özel hayat. Ne özeli bu geneeell geneeeellll”

berat-albayrakin-siparisi-twitteri-salladi-3
ÇOK PAYLAŞILAN RESİMLERDEN BİRİ

–Hürkuş
Her ne kadar kendisini sevmesem de bir insanın özelinin ifşa edilmesi hoş değil #TitreşimliBerat

–Uğur Koç
Başkası olsa ‘özel’ falan demeyip “recm edilsin” diyecek olanların hayatının ilgi çekmesi doğaldır. #TitreşimliBerat

-666
Fanteziyi sizden ögrenecek deiliz demiş #TitreşimliBerat

berat-albayrakin-siparisi-twitteri-salladi-gg
http://www.malthaber.com/berat-albayrak-hakkinda-skandal-iddialar/

MAİLLER İÇİN SANSÜR UYGULANMIŞTI

Türkiye yine bir çağdışı uygulama ile karşı karşıya. Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın damadı Berat Albayrak‘ın maillerinin hacklenmesinin yankıları sürüyor. Mailleri hackleyen Redhack, Albayrak‘ın 10 GB boyutlu maillerini çeşitli arşiv ve doya yükleme sitelerine ekledi. Ancak Redhack’in Albayrak‘ın maillerini hacklediğini açıkladığından beri hükümet kanadında bir panik havası hakim. Nitekim maillerin bir kısmını haber yapan site lerin sayfaları aynı saat içerisinde erişime kapatılabiliyor.redhackin-berat-albayrak-haberi-yasaklandi-2

Son olarak ise dünyanın en önemli dosya saklama ve arşiv siteleri Berat Albayrak’ın mailleri görülmesin diye kapatıldı. Kapatılan siteler arasında Google Drive, Dropbox ,OneDrive , GitHub ve archive.org gibi devler var. Bulut depolama adı verilen bu uygulamalara erişimin yasaklanması halkın büyük tepkisini çekti. Öyle ki hükümete yakın bazı gazete ve internet yayın organları da karara tepkili.


Yeni gelişme: 5 Aralık 2016

WİKİLEAKS DE YAYIMLADI

ABD’li devlet görevlilerin kendi aralarındaki yazışmalarını ve hükümetin gizli politikalarını yayımlayarak ünlü olan site Wikileaks bugün de Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın maillerini yayımlamıştı. Yukarıda ki haberde de olduğu gibi bu mailleri öncelikle RedHack grubu yayımlamış ancak Türkiye’de mail içerikleri pek ilgi görmemişti.

Bugün özellikle Ekşisözlük’te Berat Albayrak’ın mailleri ile ilgili yüzlerce yorum yapıldı. Wikileaks belgeleri yaıynlar yayınlamaz sitesi de engellendi. Ancak internet kullanıcıları VPN yükleyerek istediği siteye ulaşabiliyor.

Wikileaks ‘in bu hareketinden sonra Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın henüz bir açıklaması yok.

WİKİLEAKS BELGELERİNDE NE VAR?

Ünlü sitenin yayımladığı ve Albayrak’a ait olduğu öne sürülen maillerde her konudan mail var. Albayrak’a ait olduğu öne sürülen bazı mailler ekşisözlük kullanıcıları tarafından yayımlanıyor.

==> berat albayrak’ın maillerinin sızdırılması Siteye gitmek için tıklayınız.

Bir yorum

  1. Cemali nalcakan

    Budur iste mesaj su ey milletim biz beceremedigimiz yerde uluslar arasi yardim almasinida biliriz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*