LG G6 beklenenden daha erken çıkabilir

LG G3 cihazıyla akıllı telefon piyasasında yakaladığı ivmeyi diğer modellerle sürdüremedi. LG şimdi de yeni amiral gemisi G6’yı beklenenden daha erken piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Koreli LG’nin yeni nesil akıllı telefon G6 modeli için piyasaya çıkış tarihi söylentileri ortaya çıkmaya başladı. Eğer ortaya çıkan iddialar doğru ise LG’nin yeni modeli , 2017 yılında piyasaya sunulacak ilk amiral gemisi modeli olabilir. Bilindiği üzere Samsung ve Apple’ın mücadelesinde LG son yıllarda daha fazla geride kalmaya başladı. Özellikle Asya pazarında Tayvan ve Çin’in telefon modelleri rüzgar estirirken LG vatandaşı olan Samsung gibi dünya piyasasından istediği payı alamıyor.

LG G6 NE ZAMAN GELİYOR?

LG G6 konusunda, teknik bilgi ve tasarım gibi detaylardan önce pazara çıkış tarihi hakkına ilk iddialar ortaya atıldı. 2016 yılında Nisan ayında satışa çıkan LG G5 ile kıyaslama yapıldığın da, LG G6 modelinin 1 ay daha erken çıkacağı iddia ediliyor. Bu hamlenin en büyük sebebi ise yeni yılda rakiplerinin üreteceği Galaxy S8 ve HTC 11 gibi modellerden önce pazara giriş yapmak.

LG G6 ÖZELLİKLERİ BASINA SIZDI

LG G6’nın G5 gibi modüler bir telefon ya da LG V20 gibi değiştirilebilir bataryaya sahip bir telefon olup olmayacağına dair elimizde henüz kesin bir bilgi yok. Bunlarla birlikte LG resmi açıklama yapmadığı için de donanımına dair bilgiler elde etmek de mümkün görünmüyor. Yine de telefonun 5.5-inch QHD ekranı, Snapdragon 821 ya da 830 işlemcisi, 4 ya da 6GB RAM ve çift kamera sisteminin olacağı konuşulanlar arasında.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*