Lukas Podolski de Çin’e transfer oldu

Galatasaray’ın Alman yıldızı Lukas Podolski’nin Çin’e transfer olduğu belirtildi. Haberin kaynağı ise Flamengo futbol direktörü.

Galatasaraylı Lukas Podolski’yle adı geçen bir başka kulüp olan Flamengo’nun futbol direktörü Alman oyuncunun Çin’e transfer olduğunu belirtti. Adı Galatasaraylı Lukas Podolski’yle anılan Flamengo kulübünün futbol direktörü Rodrigo Caetano, Alman oyuncunun Çin’e transfer olduğunu ve kendilerinin onunla ilgilenmediğini açıkladı.

Brezilya basınına konuşan Caetano, “Podolski şu anda Çin’e transfer oldu, resmi açıklama bekletiliyor.” şeklinde konuşarak Alman yıldızın transferini onayladı.

Çin hükümeti de dünyadaki futbol furyasına katıldı. Öyle ki Çin kulüpleri Avrupa’lı kulüplerin hayal edemeyeceği ücretlerle yıldız futbolcuların kapılarını çalıyor.

ABD ve Hindistan’dan sonra Çin de futbola büyük paralar yatırıyor. Öyle ki uzmanlara göre Çin kulüplerinin verdiği bu yüksek rakamlar futbol dünyası dengelerini bozabilir. Son olarak Arjantinli yıldız Carlos Tevez senelik 40 milyon Euro karşılığında Çin’in yolunu tuttu. Transferler bunlarla sınırlı değil. Hatırlanacağı üzere Türkiye’den de iki yıldız (Burak Yılmaz ve Ersan Gülüm) Çin’de top koşturuyor.

YILDIZLAR KISKAÇTA

Chelsea’den 25 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Oscar ve Arjantin’in dünyaca ünlü yıldızı Carlos Tevez’i ligin içine dahil eden Çin hükümeti bu transferleri yaparken Avrupa’daki zengin kulüplerin bile vermeye cesaret edemeyeceği rakamları oyunculara ve kulüplerine ödedi. Şimdiye kadar bir çok yılzdıza teklif götüren kulüpler bir çok yetenekli futbolcuyu da ülkelerine getirmeyi başardı.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*