Samsung modellerinde artık canavar modu olacak

Samsung yeni telefonu Galaxy S8’de beast modu kullanabilir. Bu özellik canavar modu olarak biliniyor, yani tek tuşla telefonun performansı arttırılabilecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung akıllı telefon dünyasında yenilik yaratmaya devam ediyor.  Önümüzdeki yıl amiral gemisi modeli Galaxy S8’i tanıtacak firma hakkında teknoloji dünyasında flaş iddialar var.  Note 7 ile kaybettiği güveni Galaxy S8 ile tekrar kazanmaya çalışacak olan Güney Koreli teknoloji devinin, karşımıza ses getirecek özellikler ile çıkması bekleniyor. Bu özelliklerden bir tanesi de beast modu yani bilinen adıyla canavar modu. .

MÜTHİŞ ÖZELLİKLER

Yeni amiral gemisi olacak Galaxy S8’e Qualcomm’un 10nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 835 yonga setinin ve 8 GB RAM’in güç vereceği uzun bir süredir konuşuluyordu. Telefonun performansı için bugün gelen iddia ise yazılım tarafı ile alakalı. Söylenenlere göre Galaxy S8 modelinde Beast Mode yanı canavar modu yer alacak. Peki, canavvar modu Galaxy S8’e ne gibi artılar sağlayacak?

Galaxy S8’deki canavar modu oyun ve uygulamaları hızlandırmak için kullanılacak. Tahminlerimize göre; beast modu Samsung’un Game Launcher uygulamasından çok daha farklı çalışacak. Bildiğiniz gibi Game Launcher ile oyun çalıştıracağınız zaman yazılımsal olarak RAM temizleme işlemi yapılıyor ve gereksiz uygulamalar donduruluyordu.

Canavar modunun yazılımın yanında donanımsal da bir artış sağlayacağını düşünüyoruz. Overclock yani hız aşırtma olarak bilinen özellik, beast modu ile Galaxy S8’de olabilir. Tabii bu overclock işleminin güç tüketimini olumsuz etkileyeceği ortada.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*